Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Aktualności

Spotkanie - współpraca Samorządu z NGO - podsumowanie

Administrator on czwartek, 23 listopad 2023 13:30.

W dniu wczorajszym w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wyszkowie odbyło się spotkanie przedstawicieli JST z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na obszarze Zielone Mosty Narwi. Organizatorem spotkania prowadzonego przez Martynę Studzińską była Federacja Mazowia.

Rozmawialiśmy o narzędziach do lepszej współpracy między administracją publiczną a organizacjami pozarządowymi, o barierach i wyzwaniach we współpracy. Spotkanie było też przestrzenią do wymiany doświadczeń i przedstawieniem dobrych praktyk uczestników w omawianym temacie.

Dziękujemy za udział w spotkaniu!

Szkolenie jest częścią projektu Mazowiecka Koalicja na rzecz dialogu NGO-JST, który realizuje Federacja Mazowia w partnerstwie z Federacja Rosa oraz Powiatem Płońskim/ Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Projekt realizowany z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy #EOG #MazowieckaKoalicjaNGOiJST

 

Rekrutacja: Szkolenie z zakresu ochrony środowiska w przedsiębiorstwach

Administrator on czwartek, 23 listopad 2023 10:06.

Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi zaprasza na szkolenie z zakresu ochrony środowiska w przedsiębiorstwach - realizowane w ramach projektu współpracy "Ekologicznie Lokalnie".
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców oraz osób planujących założenie działalności gospodarczej na obszarze działania LGD Zielone Mosty Narwi. W szkoleniu mogą brać udział wyłącznie pełnoletnie osoby fizyczne mają miejsce zameldowania na pobyt na obszarze działania LGD Zielone Mosty Narwi, stanowiącym obszar wdrażania LSR w ramach PROW 2014-2020 tj. Gmin: Pokrzywnica, Gzy, Zatory, Świercze, Winnica, Obryte, Pułtusk, Pomiechówek, Nasielsk.

Termin szkolenia: 7 grudzień 2023r. , godz. 9.30 -12.45
Miejsce: Urząd Miejski w Nasielsku, ul. Elektronowa 3, 05-190 Nasielsk (sala konferencyjna)

Termin zgłoszeń: 5 grudnia 2023r. do godz. 12.00.

Formularz zgłoszeniowy

Więcej na stronie internetowej projektu EkoLok

EKOWARSZTATY (recykling) - relacja

Administrator on środa, 22 listopad 2023 14:17.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy cykl warsztatów recyklingowych realizowanych w ramach projektu współpracy „Ekologicznie Lokalnie”.    
Pierwsze warsztaty odbyły się w Samorządowym Przedszkolu w Pokrzywnicy, kolejne w Bajkowym Samorządowym Przedszkolu w Winnicy, Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie, oraz Publicznym Przedszkolu w Pomiechówku "Pod Dębami". Prowadzącą warsztaty była Pani Magdalena Zadrożna.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak segregować odpady oraz samodzielnie wykonały instrument z pustej plastikowej butelki, dzięki czemu dały jej drugie życie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w spotkaniach!

Zdjęcia na stronie internetowej projektu EkoLok

Informacja - zakończenie projektu pn. "Edukacja w zakresie rolnictwa ekologicznego oraz bioróżnorodności"

Administrator on środa, 22 listopad 2023 14:13.

Zakończyliśmy realizację działań w ramach zadania publicznego pn. "Edukacja w zakresie rolnictwa ekologicznego oraz bioróżnorodności" dofinansowanego ze środków z Budżetu Województwa Mazowieckiego.

W ramach realizacji zadania zorganizowaliśmy warsztaty pszczelarskie w dziesięciu szkołach na obszarze LGD Zielone Mosty Narwi oraz dwa dotyczące rolnictwa ekologicznego.

Wspólnie z Panem Piotrem Budziszewskim (Fundacja Miód i Malina) odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Komorowie (gm. Rząśnik), Szkołę Podstawową w Obrytem (gm. Obryte), Szkołę Podstawową w Przewodowie Poduchownym (gm. Gzy), Szkołę Podstawową nr 3 w Pułtusku (gm. Pułtusk), Szkołę Podstawową w Starych Pieścirogach (gm. Nasielsk), Szkołę Podstawową w Strzegocinie (gm. Świercze), Szkołę Podstawową w Pniewie (gm. Zatory), Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wyszkowie (gm. Wyszków), Szkołę Podstawową w Błędostowie (gm. Winnica) oraz Szkołę Podstawową w Dzierżeninie (gm. Pokrzywnica).

Natomiast wraz z Panem Albertem Jaworskim edukowaliśmy uczestników w Jackowie Dworskim (gm. Nasielsk) oraz w Dąbrowie (gm. Rząśnik).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniach!

TOP