Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Podpisanie umowy na realizację zadania publicznego pn. "Propagowanie rolnictwa ekologicznego i bioróżnorodności"

Administrator on 28 maj 2024.

W dniu 27 maja 2024 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie LGD Zielone Mosty Narwi podpisała umowę na realizację zadania publicznego pn. "Propagowanie rolnictwa ekologicznego i bioróżnorodności" w ramach konkursu: Obszar „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego - Wydział Rolnictwa, Żywności i Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Z ramienia LGD umowę podpisał Pan Albert Jaworski – Prezes stowarzyszenia oraz Radosław Kasiak – Wiceprezes stowarzyszenia.

Lokalna Grupa Działania Zielone Mosty Narwi została pierwszym beneficjentem, który podpisał umowę w ramach tego prestiżowego konkursu. W ramach realizacji zadania, LGD otrzyma dofinansowanie w kwocie 13 100zł.

Projekt "Propagowanie rolnictwa ekologicznego i bioróżnorodności" jest odpowiedzią na rosnące potrzeby lokalnej społeczności rolniczej oraz zmieniające się warunki klimatyczne i środowiskowe. Głównym celem realizacji zadania jest wzrost aktywności min. 25 rolników i pszczelarzy oraz min. 400 dzieci w temacie ekologii i bioróżnorodności. Zaplanowano organizację szkolenia z zakresu propagowania rolnictwa ekologicznego i pszczelarstwa oraz 20 warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych z zakresu roli pszczół w środowisku naturalnym.

LGD Zielone Mosty Narwi od lat angażuje się w projekty mające na celu rozwój regionu, a najnowsza inicjatywa związana jest z promocją zrównoważonego rozwoju oraz ochrony zasobów naturalnych. Podpisanie umowy jest początkiem intensywnych działań, które mają przynieść wymierne korzyści zarówno dla rolników, jak i całej społeczności lokalnej.

TOP