Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs kulinarny - podsumowanie (2021r.)

Administrator on 17 wrzesień 2021.

W dniu 16 września 2021r.w Karczmie Wielka Lipa miało miejsce bardzo smaczne wydarzenie :) 

LGD Zielone Mosty Narwi po raz kolejny zorganizowało konkurs kulinarny, tym razem w ramach realizacji operacji własnej pt. Konkurs kulinarny szansą na rozwój zasobów lokalnych współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” objętego PROW na lata 2014-2020. 

Do konkursu przyjęto 68 poprawnych zgłoszeń.

Komisja konkursowa oceniała dania w 6 kategoriach: Dania główne; Torty; Wędliny, wyroby garmażeryjne, przystawki; Ciasta i desery; Napoje bezalkoholowe; Nalewki.

Przygotowane potrawy wywarły duże wrażenie i sprawiły, że obrady komisji konkursowej przebiegały w burzliwej atmosferze. Komisja stanęła przed wielkim dylematem, niemniej jednak decyzją Komisji przyznano:

Kategoria Dania główne:
I miejsce: Gurzyńska Beata/KGW w Klaskach - Czerwone Korale (Pijany królik z kopytkami)
II miejsce: Towarek Ewelina (Zakręcona pierś w sosie grzybowym)
III miejsce: Król Genowefa (Wegetariańska moussaka)

Kategoria Torty:
I miejsce: Malinowska Małgorzata (Tort Rafaello)
II miejsce: Oryszewska Jolanta (Torcik owocowa fantazja)
III miejsce: Cichocka Krystyna/KGW w Domosławiu (Tort z bitą śmietaną i owocami)

Kategoria Wędliny, wyroby garmażeryjne, przystawki:
I miejsce: Dłutowska Małgorzata (Schab dojrzewający)
II miejsce: Żurawska Monika /Siedlisko Leluja (Halloumi z musem gruszkowym)
III miejsce: Kowalewska Joanna (Ryba w occie)

Kategoria Ciasta i desery:
I miejsce: Wyszyńska Beata (Cassata)
II miejsce: Mielcarz Aneta (Ciasto powidłowe niebo)
III miejsce: Jeż Katarzyna (Sernik brazylijski)

Kategoria Napoje bezalkoholowe:
I miejsce: Ciosek Renata (Herbata rozgrzewająca)
II miejsce: Gądek Renata (Kompot jabłkowy)
III miejsce: Rębecka Agata (Bezalkoholowe mojito)

Kategoria Nalewki:
I miejsce: Falkowski Krzysztof (Nalewka z borówki amerykańskiej)
II miejsce: Borucka Olga (Nalewka z aronii)
III miejsce: Kucharczyk Edyta (Nalewka z pigwy)

Gratulujemy laureatom!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za tak piękne i smaczne dania, napoje. 

Zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach :)

Zdjęcia