Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY JOOMLATD

Aktualności

Aplikacja mobilna - Agroturystyka

Administrator on wtorek, 19, lipiec 2016 11:10.

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej opracowała aplikację "Agroturystyka. Wieś polska zaprasza" - przy pomocy której znaleźć można ponad 1000 gospodarstw agroturystycznych położonych w urokliwych zakątkach na terenie całej Polski. Dzięki wielofunkcyjnej wyszukiwarce można wyszukiwać obiekty w pobliżu, a do tego wg. rodzaju obiektu, jego oceny oraz przedziału cenowego. Obiekty można filtrować także według dodatkowych kryteriów np. możliwość przyjazdu ze zwierzętami, dostęp do internetu i wiele innych.

Każdy z obiektów posiada szczegółowe dane, m.in. zdjęcie, opis, dane kontaktowe oraz współrzędne geograficzne, dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie i wyznaczyć do niego trasę.

Aplikacja pełni też rolę przewodnika - pokaże  ciekawe atrakcje turystyczne znajdujące się w pobliżu wybranego obiektu, wyznaczy do nich najkrótszą trasę dojazdu. Można dzięki niej także znaleźć informacje o ciekawych wydarzeniach odbywających się w okolicy.

Aplikacja używa lokalizacji GPS, a do prawidłowego działania nie wymaga połączenia z internetem.

Pobierz aplikację.

Informacja - biuro nieczynne

Administrator on wtorek, 12, lipiec 2016 09:28.

Informujemy, że w dniach 14-15 lipca 2016r. (czwartek, piątek) Biuro LGD będzie nieczynne z powodu uczestniczenia pracowników biura w szkoleniu wyjazdowym.

Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs kulinarny na najlepsze dania z Papryki - LGD "Razem dla Radomki"

Administrator on wtorek, 12, lipiec 2016 09:20.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" wraz z Partnerami: Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Dziedzictwo i Rozwój”, Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Wspólny Trakt”, Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” rozpoczęli realizację projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych". 

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze potrawy i dania z papryki. Konkurs finansowany jest w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych podmiotów (osób prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, grup nieformalnych (kół gospodyń wiejskich), czy też szkół i klas o profilu gastronomicznym.

Uczestnicy konkursu mogą przygotować i przesłać przepisy na maksymalnie 2 potrawy spośród następujących kategorii: Dania gorące z papryki; Dania zimne z papryki; Przetwory ( i nalewki z papryki).

Przy ocenie potraw będą brane pod uwagę następujące kryteria: smak, regionalność, podanie potrawy. Oceny dokona trzyosobowa Komisja Oceniająca. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody (sprzęt RTV/AGD) oraz pamiątkowy Laur.

Formularze zgłoszeniowe oraz przepisy wraz ze zdjęciami potrawy należy nadsyłać na adres Organizatora: Biura LGD: Stowarzyszenie "Razem dla Radomki", ul. Wernera 9/11, 26-600 Radom, lub za pomocą maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia można przesyłać do dnia 15 sierpnia 2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2016 r. podczas Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyki. 

Formularz Zgłoszenia oraz Regulamin Konkursu Kulinarnego dostępny jest na stronie internetowej Organizatora.

Uroczystość finałowa konkursu Sposób na Sukces

Administrator on czwartek, 30, czerwiec 2016 08:48.

Rada Programowa wybrała laureatów i wyróżnionych w XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich. Wyłoniono szesnaście przedsięwzięć w pięciu kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej, inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, przedsięwzięć zrealizowanych przez kobiety, w tym trzy przedsięwzięcia zostały wyróżnione.

Wśród laureatów w kategorii indywidualnej znalazł się Pan Tomasz Bieńkowski (Usługowa Tłocznia Soków Sad na Zapieckach, www.sadnazapieckach.pl - Gmina Pomiechówek) za uruchomienie usługowej tłoczni soków Sad na Zapieckach. 

Wśród wyróżnionych znalazł się Pan Adam Kowalczyk (BioSzynkownia, www.bioszynkownia.pl - Gmina Winnica) za produkcję wysokiej jakości wędlin ekologicznych.

Uroczystość finałowa XVI edycji konkursu Sposób na Sukces odbyła się w dniu 28 czerwca 2016r. o godz. 12:00 w Pałacu Belweder w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Szkolenie z zakresu pszczelarstwa - CDR Brwinów

Administrator on poniedziałek, 27, czerwiec 2016 07:24.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na szkolenie w dniach 27-29 lipca 2016 roku z ramach operacji pn. "Chrońmy pszczoły to się opłaca" realizowanej w ramach Planu Operacyjnego na lata 2016-2017 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich dla województwa mazowieckiego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie pokrywa koszty dydaktyczne, noclegów oraz wyżywienia uczestników w trakcie trwania szkolenia.

Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona do 30. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły na www.cdr.gov.pl

TOP